с. Плавинище. Плавинищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Роменської районної ради Сумської області

Історія школи

У 1907 році в селі Плавинище відкрили школу, яка називалася «Двоклассное народное училище». Працював у школі священик, який навчав дітей молитов «Закон Божий».  Навчання в ній велось на російській мові. А вже в1913 році земство побудувало в селі школу, де навчали дітей читати і писати. Першими вчителями були: Подлесная Анастасія Олександрівна та Рахубовська Ольга Іванівна. При школі було організоване товариство «Просвіта», яке залучало дітей до школи. Як засвідчують документи, в 1925 році в школі навчалося 62 учні (44 хлопці і 18 дівчат). Працювало два вчителі - Гребенюк Костянтин Іванович та Гребенюк Зінаїда Миколаївна. В школі ставилися п’єси українських драматургів, вивчалися українські пісні, організовувалися для селян концерти. Вчителі створили лікнеп, де навчалися жителі, які не вміли писати. Школа була початковою до 1951 року, а потім реорганізована у семирічну, а в 1959 році – у восьмирічну, де навчалося 136 учнів, працювало 9 вчителів. Тут же працювала заочна школа, де можна було здобути середню освіту. У 1975 році розпочалося будівництво нової школи, директором на той час був Коваленко Віктор Олексійович. Він приклав максимум зусиль – і вже 1 вересня 1976 року діти сіли за парти в новому просторому приміщенні.На цей рік у школі навчалося 147 учнів, працювало 11 вчителів. У 1981-1983 роках директором Плавинищенської загальноосвітньої школи була Косаренко Віра Василівна . У 1986 році школу очолив молодий директор - Гирич Михайло Васильович. У 1992 році  директором школи став Бик Анатолій Іванович, який очолював цей навчальний заклад  до 2008 року. В 1994 році школа із восьмирічної реорганізувалась в загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.  З 2008 року школу очолює Пономаренко Ольга Федорівна.